Csúcsra jár az indiai–orosz olajbiznisz
A szankciók miatt Oroszország kénytelen olcsóbban adni az olajat, melyet azután Indiában finomítanak, és a végterméket eladják a világpiacon Made in India címkével.
A szankciók miatt Oroszország kénytelen olcsóbban adni az olajat, melyet azután Indiában finomítanak, és a végterméket eladják a világpiacon Made in India címkével.
Zavarba ejtő videó jelent meg, felszítva az összeesküvés-elméletet, hogy Vlagyimir Putyin dublőröket használ.
A Nyugat immár távolságot tart Kínától, már csak azért is, mert egyre valószínűbb, hogy Peking lerohanja Tajvant. Emiatt a külföldi cégek kétszer is megfontolják, vigyék-e a pénzüket Kínába. A gazdasági válság pedig még lökést is adhat Hszi Csin-ping elnök-pártfőtitkár terjeszkedési terveinek.
Tudományos pályáról tért át a politikába Faustin-Archange Touadéra, s amikor a Közép-afrikai Köztársaság elnökévé választották, a Nyugat a demokrácia letéteményesének tekintette. A franciák kivonulása után megrendülni látszó hatalmát viszont Touadéra autokrata fordulattal és az oroszok segítségével őrizte meg.
Orbán Viktor keresi az aktuális világpolitikai nagyfiút, akivel jóban lehet. Erről szól Erdogan augusztus 20-i meghívása.
A Bloomberg számára írt véleménycikkben Alexandra Prokopenko úgy értékeli, hogy a megtorló intézkedésekkel nem sikerült ugyan bedönteni az orosz gazdasági erődöt, de a Nyugat körös-körül időzített bombát tett az építmény falai alá.
Timothy Garton Ash szerint nem megoldás a lázongó uniós tagállamok megfékezésére a többsávos Európai Unió létrehozása.
Az ukrán hadsereg az utóbbi napokban több kisebb sikert is elért a dél- és kelet-ukrajnai frontokon, és az orosz hátországban is fokozta tevékenységét. A remélt nagy áttörés azonban még várat magára. A nyugati elemzők egy csoportja már a 2024-es ukrán tavaszi offenzíváról ötletel.
Oroszországban beütött a régóta várt valutaválság, mivel az energiabevételek elapadnak, és a nemzetközi szankciók lassan, de biztosan kikezdik az ország gazdasági alapjait. Így értékeli Ambrose Evans-Pritchard, aki jó 30 éve dolgozik világgazdasági szerkesztőként a konzervatív brit lapnál, ez idő alatt volt tudósító Washingtonban és Brüsszelben.
Az autokraták nem mindig békésen tűnnek el a színről.
Gorka Sebestyén szerint Joe Biden Ukrajna-politikája idióta, Orbán Viktornak pedig kötött a mozgástere.
Az észak-koreai diktátor és az orosz elnök ígéretet tett egymásnak arra, hogy fejlesztik a két ország közötti hosszú távú, stratégiai együttműködést.
Milyen lenne Szerbia az EU-ban? – elmélkedett a Der Spiegel.
Párhuzamosan forgatja fel a kínai és az orosz vezető saját országának gazdaságát, és vágja el a Nyugattal összekötő szálakat. Ezzel mindenki veszít.
Egy új törvénymódosítással teszi gyakorlatilag lehetetlenné az internetes anonimitást Vlagyimir Putyin: mostantól az is illegális lesz, ha egy szolgáltatás a VPN használatát javasolja valamilyen formában, de a személyazonosságot is igazolni kell majd az orosz szolgáltatásokba történő regisztrációk során.
A széttöredezett, demoralizált Oroszország „az ördög játékszere", írja az amerikai lap külpolitikai szakértője, David Ignatius.
Olyan kamikaze drónokból szeretne többet látni, mint a Kub és a Lancet.
Háború idejére már az ókor óta hoznak szabályokat, amelyeket a modern korban az 1949-es genfi konvenciók rögzítettek, ám nem mindig tartják be azokat. Az atomfegyverek bevetését viszont semmi nem szabályozza, ám konszenzus alakult ki azok mellőzéséről az első csapás során.
A nemzetközi jog a háborúindítás lehetőségét szigorú szabályokhoz köti, amelyek egyikéhez sem tartotta magát Oroszország, okot azonban már többet is mondott, hogy miért támadta meg Ukrajnát.
Az egyik legismertebb orosz ellenzéki szerint a Putyin-rendszer bukása inkább előbb, mint később jön, ám ha elhúzódik a haláltusa, az gazdasági stagnálással, kulturális hanyatlással jár. Egyre inkább látszanak Giorgia Meloni hatalmának árnyoldalai. A nukleáris terror új korszakát éljük és a helyzet lassan pont olyan ijesztő lesz, mint a hidegháború idején. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.